Mnohí ľudia sa rozhodnú správať vtákmi. Chov vtákov sa naozaj po rokoch stáva veľmi obľúbený, čomu sa napokon nemôžeme čudovať – je to hobby, ku ktorému nepotrebujete mať po ruke mobilný telefón. Možno vďaka tomu, že pri starostlivosti o okrídlené miláčikov nemusíte byť v online móde, je chov vtákov tak obľúbený. Lenže drvivá väčšina začínajúcich chovateľov ide do tohto koníčku po hlave a prinesie si vtáka domov, bez toho aby na vtáka čakalo jeho vystlanej obydlia, v ktorom by sa cítil dobre. Než si teda vtáka prinesiete domov, je potrebné urobiť niekoľko vecí.
Samozrejme ešte než vyrazíte do zverimexu, je potrebné si dobre premyslieť, akého vtáka si domov prinesiete, aký vták bude vašou okrídleným spoločníkom. Odporúčame začínajúcim chovateľom začať u obyčajné andulky alebo prípadne u kanárikov, ktorí taktiež nie sú nič náročného. Papagáje už sú takzvane trochu iný level.
Majte prichystané vtáčie obydlia
Ak ste pevne rozhodnutí a viete, akého vtáka domov prinesiete, je potrebné mať nakúpené vtáčie obydlia. Tým myslíme napríklad vonkajšie voliéru alebo vtáčia klietka, ktorá by mala byť dostatočne veľká, aby si v nej vták mohol roztiahnuť krídla a málinko sa preletieť. U papagájov naozaj nikdy nepochodíte s klietkou pre andulky.
Rovnako tak rozhodujte množstvo chovaných vtákov. S malou klietok pre andulky nepochodíte u desiatok kanárikov.
Ak sa vám nechce chodiť po chovateľských potrebách, objednajte si stavebnicu Aluhobby, z ktorej si ľahko a rýchlo vykúzlite ako klietka pre vtáky, tak vonkajšie voliéru, dokonca aj holubník, ak sa rozhodnete pre chov holubov. Vtáčie obydlia sú z hliníkových profilov, sít, pletív a ďalších súčiastok, ktoré ľahko pomocou prehľadného návodu dáte dokopy.
Nech sú vtáčie obydlia vystlaná
Mnohí chovatelia zabúdajú na vystlanie vtáčieho obydlia. Je to skutočne potrebné, dajte si však pozor pri výbere materiálu. Voľte taký materiál, ktorý je dobre udržateľný a samozrejme ktorý vtákom nijako neškodí.