Keďže peniaze potrebujeme dnes a denne, mnohé z nás zarazí to, keď je ich príjem nejako narušený. Môže sa stať, že prídeme o prácu, že ochorieme alebo že sme nútení vziať si neplatené voľno. V takýchto prípadoch nám nezostáva nič iné, než aby sme začali šetriť. V súčasnej dobe je šetrenie pomerne ťažké, veď nás na každom rohu láka jedna krásna vec za druhou. Mnohí ľudia svojej túžbe podľahnú, čo je samozrejme zle. Existuje však spôsob, ako ušetriť?
Na internete sa nájde mnoho spôsobov, ktoré nám radia, ako šetriť. Mnohé z nich sú skutočne zaujímavé a stojí za vyskúšanie, jedným z atraktívnych spôsobov je takzvané pravidlo tridsiatich dní. Poznáte ho?
V čom spočíva pravidlo tridsiatich dní?
Princíp pravidlá tridsiatich dní je úplne jednoduchý. Všetko spočíva vo vytrvalosti a zotrvania. Každý to pozná – prechádza okolo výlohy a niečo sa zapáči. Mnohí ľudia dlho neváhajú a utekajú si danú vec kúpiť, bez toho, aby si spomenuli na svoju ťaživú finančnú situáciu. Keby sa jednalo o vec za päťdesiat korún, nie je to tak bolestivá kúpa, ako keď vec stojí stovky, ak nie tisíce korún.
Pravidlo tridsiatich dní hovorí, že ak sa nám niečo zapáči, rozhodne by sme si vec nemali kúpiť ihneď, ale mali by sme Seck minimálne tridsať dlhých dní. Ak to vydržíme, môžeme si danú vec kúpiť. Navyše počas tridsiatich dní sa ukáže, či o danú vec máme skutočne záujem alebo či sa jedná len o akési krátkodobé poblúznenie, ktorého by sme takto mohli horko ľutovať.
Aj keď sa zdá byť pravidlo tridsiatich dní kruté a dlhé, je to najlepší spôsob, ako ľahko a rýchlo ušetriť. Už ste pravidlo vyskúšali?
Ako inak sa dá ušetriť?
Samozrejme spôsobov, ako ušetriť, je veľa. V súčasnej dobe sa chodí nakupovať so zoznamom, ktorý nám neumožní nakúpiť niečo, o čo nestojíme a čo nás láka maximálne svojou cenou. Ďalším spôsobom šetrenia je napríklad úsporná jazda automobilom alebo domáce varenie.