Parkour je športom a zábavou prevažne mladých ľudí, pretože v ňom vidí obrovskú šancu, ako sa naučiť rôzne kotúle a triky. Okrem toho sa pod týmto športom ukrýva veľké množstvo adrenalínu, ktorý ľahko môže pretiecť v nebezpečnú disciplínu. Kedy poznať, že sa jedná o bezpečie a kedy naopak deťom tento šport zakázať?
Parkour deťom nezakážete!
Hoci deťom poviete, aby daný šport nerobili, úplnú kontrolu nad nimi nemáte. Akonáhle opustí dvere bytu alebo rodinného domu, môžu sa vrhnúť do parku, kde opäť trénujú svoj novo nájdený šport. Aj keby ste na ich známa miesta chodili a strážili ich, oni si vždy nájdu nové. O tých však nebudete vy, ako rodičia vedieť.
Dnes existujú špecializovaná ihriská alebo telocvične, ktoré sú pre tento druh športu určené. Deti sa v nich môžu naučiť základné triky. Tie potom následne ľahšie zvládnu v praxi čiže vonku bez mäkkého povrchu. Telocvične sú totiž prispôsobené rôznym pádom, takže sú v nich deti v úplnom bezpečí. Na druhú stranu je úplne normálne, že o ne máte strach. Bohužiaľ im parkour nezakážete, ako už sme spomenuli v predchádzajúcom odseku.
Polovičná kontrola je lepšia ako žiadna
Verte nám, že polovičná kontrola je lepšia ako žiadna. Keď im poviete nie, oni pôjdu von a začnú aj cez váš výslovný zákaz skákať. Ak sa s nimi však dohovoríte na telocvičňu, budete ich mať aspoň z časti pod kontrolou. Parkour je druh športu, u ktorého sa účinkujúci snaží prekonávať rôzne prekážky pomocou niekoľkých trikov. Z parkouru sa následne mladí ľudia snažia prejsť na free run. V ňom už sú zahrnuté saltá a ďalšie, ďaleko ťažšie triky.
Telocvične sú určené ako pre samotný parkour, tak i free run. Pri tréningu kotúle a salt tak vaše dieťa pristáva do mäkkého. Pre začiatočníkov je telocvičňa rozhodne na mieste. Deti sa tam naučia pochytiť dôležité prvky, ktoré sa im potom budú hodiť. Okrem iného je dobré stanoviť si s deťmi určitú hranicu.