Je veľmi chvályhodné, že si ľudia v dnešnej dobe dávajú aktívne peniaze stranou. Niektorí majú založené sporiace účty, iní si sporia len tak do pokladničky, ale aj to sa počíta. V prípade mimoriadnych výdavkov sa totiž môžu takéto úspory hodiť. Väčšinou však zákon schválnosti chce, že keď sa niečo pokazí, pokazí sa razom aj niečo ďalšie. A tak sa často stáva, že ani nasporená finančná zásoba človeku nestačí, musí si požičať. Lenže čo urobiť predtým, než sa vydáte na pobočku banky?
Ak si chcete dojednať bankovú pôžičku, mali by ste sa predtým informovať o tom, aká ponuka pôžičiek na trhu je. Dôvodom je fakt, že niektoré bankové pôžičky sú skrátka výhodnejšie ako iné, nemusíte teda padnúť do rúk prvej banke, ktorú stretnete pri ceste z práce. Radšej sa informuje o tom, čo ktorá pôžička ponúka, do akej výšky si môžete pôžičku vziať alebo ako to je v prípade nesplácania alebo naopak skorého splatenia.
Keď budete takto informovaní, môžete ísť na pobočku banky, kde zvyčajne budú skúšať svoje fígľami a triky. Ovšem pokiaľ na ne budete pripravení, nenalákají vás na úver, ktorý by pre vás bol síce nevýhodný, ale im by priniesol veľké provízie.
Majte predstavu o svojom úvere
V ideálnom prípade by ste mali mať už predstavu o tom, aký úver si chcete dojednať, teda s akým úrokom, na ako dlho, aká bude výška splátok. Keď budete takto pripravení, ani najlepší zamestnanci pobočky si s ich fígľami na vás len tak neprídu, tým si môžete byť istí.
Na internete nájdete hromadu informácií o tom, aké pôžičky sú pre človeka vhodné, dokonca nájdete na internete aj rôzni kalkulačky, ktoré vám dajú trochu prehľad o tom, o akú pôžičku by ste mali požiadať.
Čítajte pozorne zmluvu
A keď už budete mať zmluvu na stole, dajte si na čas sa čítaním tejto zmluvy. Nechcete predsa preskočiť hlavne malé písmo, v ktorom sa skrýva najviac kotrmelcov.