Ázijské krajiny zakazujú elektronické cigarety. Čo hrozí za porušenie?
Lifestyle

Ázijské krajiny zakazujú elektronické cigarety. Čo hrozí za porušenie?

Než sa vydáte do nejakej inej krajiny, je potrebné, aby ste si o nej niečo zistili. V súčasnej dobe sa totiž v mnohých krajinách zakazujú či naopak prikazujú také veci, že človeka až zaráža či viac ako prekvapujú. V niektorých krajinách je zakázaný Facebook, v iných sa zase zakazuje žuť či vôbec vlastniť žuvačky. Ak sa napríklad teraz vydáte do Ázie, dopredu si zistite (ak ste fajčiarom elektronických cigariet), kde sú alebo kde naopak nie sú povolené. Teraz treba ďalších päť ázijských krajín elektronické cigarety zakázalo. 

Cigarety sú nechutný zlozvyk. Na tom sa dokonca zhodnú aj dlhodobí fajčiari, ktorí sa snažia s fajčením prestať. V súčasnej dobe sa však fajčiarov vyskytuje čím ďalej viac, niektorí sa však uchyľujú k elektronickým cigaretám, ktoré sú oveľa šetrnejšie a nekazí tak moc zdravie. Lenže aj keď sa jedná o cigarety, ktoré sa môžu brať aj do uzavretých priestorov, rovnako v mnohých ázijských krajinách vadí aj táto „trošku zdravšie“ alternatíva. 

Niektoré ázijské krajiny majú už dlhú dobu elektronické cigarety zakázané, iné sa k týmto krajinám pridali len nedávno. 

Akej krajiny sa novo pridali ku krajinám, ktoré zakazujú elektronické cigarety? 

Ako sme spomenuli, doteraz existovalo niekoľko krajín, kde boli zakázané elektronické cigarety. Napríklad obľúbené Thajsko elektronické cigarety zakazuje. Novo sa k Thajsku pridalo rovno päť krajín, ktorým to tiež výrazne vadí. Ku krajinám sa pridali napríklad Filipíny, ďalej tiež India, Vietnam a tiež Kambodža. Aj Libanon patrí ku krajinám, ktoré elektronické cigarety zakazujú, ale to je zase iný kontinent. 

Aké sú tresty? 

Otázkou je, čo hrozí, ak by ste si náhodou elektronickú cigaretu do krajín, kde sú zakázané, vzali či keby ste ich prípadne aj fajčili. Napríklad v Thajsku hrozí až desať rokov väzenia, čo je veľmi tvrdý trest za to, že neudržíte svoju závislosť na uzde. K ďalším trestom sa radí aj finančné sankcie, ktoré sa ľahko vyšplhajú až k šesťdesiatich tisícom korún.