Komunikačné pravidlá pri rozhovore so šéfom
Lifestyle

Komunikačné pravidlá pri rozhovore so šéfom

Ak robíte prácu, ktorá vás baví, ale nemáte príliš kladné vzťahy so šéfom, skúste vziať komunikáciu s ním z druhého konca. Ak si neviete rady, ako s ním komunikovať správne, snažte sa počas rozhovoru držať niekoľkých základných pravidiel. Nemusíte sa báť, zvládne to naozaj každý. Bohužiaľ nie vždy je výsledok stopercentný. Každý nadriadený je iný a na každého platia iné pravidlá. Jedno však majú spoločné, majú radi odvážne a motivujúce zamestnancov.

Udržať si kladný vzťah so šéfom nie je jednoduché

Je pochopiteľné, že komunikácia s nadriadeným nie je jednoduchá. Podobne to funguje na hojdačke, raz ste hore a po druhej zase dole. Ak sa mu však pri zlej nálade budete vyhýbať, neschytáte zbytočné nadávky, ktoré nie je príliš príjemné počúvať. Koniec koncov sa jedná o človeka, ktorý má rôzne potreby a starosti. Nepočítajte s tým, že bude mať zakaždým skvelú náladu.

Ďalším bodom je fakt, že každý nadriadený má svoje určité ľudí, ktoré má radšej ako tie ostatné. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude. Ak medzi nich nepatríte, nič sa nedeje. Záležať bude na vás, či máte radi podliezanie alebo sa zmierite s druhým miestom. Ak sa však chcete dostať do podvedomia svojho nadriadeného a stať sa tak obľúbeným, nemusíte zúfať. Ide to, len to nebude ľahká cesta.

Obľúbení sú tí, čo súhlasí

Všade funguje jednoduché pravidlo, ak súhlasíš so všetkým, čo povie nadriadený, si vo vedení. Na druhú stranu nie vždy budete môcť súhlasiť, či už sa jedná o nadčasy alebo dovolenku. Občas sa môže vyskytnúť problém, pri ktorom nedokážete cúvnuť. Jedinou útechou môže byť ospravedlnenie. Nesnažte sa svojho nadriadeného odmietnu slovami, nie, ja zajtra nemôžem.

Pri komunikácii mu dajte jasne najavo, že je vám to ľúto, ale bohužiaľ sa zajtra nebudete môcť zastaviť. Ak je váš dôvod verejný, prezraďte, aká príčina vám stojí v ceste. Ak sa jedná o skutočný dôvod, váš nadriadený to ocenia, a to aj z pohľadu toho, že ste sa ospravedlnili.