Hovorí sa, že bohatí ľudia nemajú veľkú televíziu, ale majú naopak veľkú knižnicu. Práve vo vedomostiach a znalostiach sa totiž ukrýva sila. Hovoríte si práve, že by ste si mali niečo náučné prečítať? Máme pre vás niekoľko tipov na knihy, ktoré do istej miery doplnia vaše doterajšie vzdelanie čiže naučia, napriek tomu nebudú človeka nudiť. Na jednotlivé výtlačky by si mal každý človek urobiť čas, pretože vzdelávanie je celoživotný proces av žiadnom veku by sme nemali zakrnět.
Ku-klux-klan. Tu býva láska
Dielo z rúk Katarzyny Surmiak-Domanske. To je Ku-klux-klan. Tu býva láska. Ide o dielo, vďaka ktorému mnoho ľudí pochopí zmysel amerických protestov, ktoré sú teraz aktuálnou témou za oceánom. Poľská spisovateľka, ktorá za dielom stojí, sa ponára do hĺbky americkej histórie, respektíve amerického rasizmu, ktorý má zárodky už pred stovkami rokov. A aj keď čítanie je pomerne zložité, napriek tomu je to veľmi zaujímavé a dá to človeku akýsi iný pohľad na aktuálne sa konané protesty.
Usporiadanie sveta
Skvelou knihou je aj kniha menom Usporiadanie sveta, ktorú má na svedomí Henry Kissinger. Henry Kisinger je bývalým ministrom zahraničných vecí Spojených štátov amerických a patrí k najvplyvnejším politológom. Kniha Usporiadanie sveta pojednáva nielen o medzinárodných vzťahoch, ale okrem iného aj o akejsi rovnováhe v Európe či o francúzskej revolúcii.
Ako hovoriť o knihách, ktoré sme nečítali
Stalo sa vám niekedy, že ste boli v partii ľudí, ktorí sa bavili o niečom, čo ste nepoznali? Kniha menom „Ako hovoriť o knihách, ktoré sme nečítali“ je skvelým pomocníkom pri vedení dialógov v takých skupinách ľudí. Nielen, že sa niečo dozviete, ale taktiež sa naučíte, ako pôsobiť kultivovane prakticky kdekoľvek sa nachádzate. Vďaka knihe sa bravúrne zapojíte aj do konverzácií na tému, ktoré ste nepoznali alebo ktorým ste zatiaľ nepoľúbení.